Mängige vastutustundlikult

Kiirkasiinod » Mängige vastutustundlikult

Hasartmängud on meelelahutus, mis hõlmab raha ja juhuslikkust. Mängu või panuse tulemus on osaliselt või täielikult juhuslik. Ameerika Psühholoogide Assotsiatsiooni andmetel on hasartmängud “millegi väärtusliku riskimine lootuses saada midagi väärtuslikumat”.

Paljud inimesed peavad hasartmänge lõbusaks. Mõne jaoks võib hasartmäng muutuda tõeliseks probleemiks, kui see ei ole seotud isiku kontrolli all. Seetõttu võivad hasartmänguprobleemid kaasa tuua tõsiseid rahalisi probleeme, kahjustada suhteid lähedastega ning tööalaseid ja terviseprobleeme. Lisateavet selle kohta, kuidas hasartmänguprobleeme ära tunda ja nende eest kaitsta, leiate järgmisest artiklist.

Hasartmänguprobleemide sümptomid

Kuidas tunda ära endas või oma lähedastes kasvavat hasartmänguprobleemi? On mitmeid elemente, mida nähes või vaadeldes peaksid punased tuled põlema ja kutsuma teid professionaalset abi otsima.

Inimesed, kellel on probleeme hasartmängudega, seavad selle esikohale, seda ka pere- ja tööelu puhul. Sageli püüavad nad oma hasartmänguharjumusi varjata, valetades oma lähiümbrusele ja käitudes vastasseisu korral agressiivselt.

Probleemne hasartmäng väljendub ka panuste summade pidevas suurendamises, et saada veelgi rohkem võite või soov lunastada kantud kaotuste eest. Lisaks üritavad inimesed, kellel võib olla probleeme rahamängudega, ebaõnnestunud katseid oma käitumist kontrollida ja mängu piirata. Hasartmängudele juurdepääsu puudumine muudab nad ärrituvaks.

Ka raske rahaline olukord ei takista hasartmängude mängimist ning inimene, kes probleemiga toime ei tule, loodab, et teised püüavad iga hinna eest mängimiseks raha hankida. Hasartmänge peetakse sageli abinõuks isiklike probleemide, stressi, ärevuse ja ärrituvuse vastu.

Kui märkate enda või lähedase juures mõnda ülaltoodud sümptomit, tasub spetsialisti abi otsida.

Kuidas vastutustundlikult mängida? 10 praktilist nõuannet

1. Uuri välja, milline on vastutustundlik lähenemine hasartmängudele

Enne hasartmängudega tegelema asumist on kasulik teada saada, mida tähendab vastutustundlik hasartmängude eest vastutamine. Selleks tasub analüüsida ja omastada järgmisi punkte ning mõelda, miks hakkate raha peale mängima.

Eelkõige nõuab vastutustundlik mängimine enesedistsipliini ja eneseteadlikkust. Sel eesmärgil tasub kasutada järgmisi tööriistu, mis pole rasked, kuid väga tõhusad. Tänu neile ei avalda pärisrahaga mängimine negatiivset mõju elu teistele aspektidele.

2. Hasartmängud ei ole viis stressi, depressiooni või üksilduse saamiseks

Kui tunnete, et teil on halb päev, soovite oma igapäevarutiinist puhata või tunnete end üksikuna, kaaluge muid meelelahutusvõimalusi peale hasartmängupakkumiste. Hasartmängude käsitlemine isiklike probleemide lahendamise vahendina võib olla kohutav. Raha eest mängimise emotsioonid võivad suurendada igapäevaeluga toimetulekuraskustes inimeste stressi ja lootusetust.

3. Hasartmängud on lihtsalt meelelahutus

Ärge mõelge hasartmängudest kui investeeringust või rahateenimise viisist. Hasartmängude ainus eesmärk on pakkuda suurepärast meelelahutust ja sellise suhtumisega tasub igat mängusessiooni alustada. Hasartmängude käsitlemine lõbusana aitab vähendada mängude kaotamisega seotud negatiivseid emotsioone ja mitte kulutada sellele liiga palju oma ressursse.

4. Kaotatud raha on meelelahutuse hind

Enne mängu alustamist eelda, et kogu raha, mida kavatsed mängule kulutada, ei tagastata ja see on kulu, mille pead maksma mängu sisenemiseks. See võimaldab teil olla targem summa osas, mida soovite kulutada, ja mitte ainult võita või kahjumi hüvitamiseks hasartmänge mängida. Käsitlege seda, mida soovite hasartmängudele kulutada, kui oma mängupiletit.

5. Määrake mängu jaoks range eelarve

Valmistage ette summa, mille soovite mängule kulutada. See peaks olema murdosa teie rahast ja ei tohiks rikkuda muudeks kuludeks kulutatud kogumit. Niipea kui mõistate, et olete oma eelarvelimiidile lähedal, lõpetage mäng olenemata selle tulemusest. Kui oled võitnud – võta oma raha välja ja kui oled kaotanud, käsitle seda kui esinduskulu. Kasutage tööriistu, mida paljud online kasiinod pakuvad ja veenduge, et määrate pärast uue mängijakonto registreerimist vastavad limiidid.

6. Ära kasuta krediitkaarti

Krediitkaarte iseloomustab asjaolu, et need annavad peaaegu piiramatu juurdepääsu teie rahale. Tänu sellele võid sularaha kiire ligipääsu eeliseid kasutades unustada, et niimoodi laenatud raha tuleb varem või hiljem tagasi maksta ning selle edasilükkamine koormatakse lisakuludega. Palju parem on kasutada ettemaksukaarte või e-rahakotte, kuhu saab kanda sobiva summa raha ja raha otsa lõppedes mäng lõpetada.

7. Määra mängu ajalimiit

Hasartmängud ei tohi segada aega, mille veedate tööl, puhkamisel või pere ja sõpradega koos. Seadistage limiit sellele, kui palju aega soovite nädalas või kuus hasartmängudega veeta. Tänu sellele väldite kiusatust mängida igal vabal ajal või asetada rahamängud oma igapäevaelus muudele probleemidele. Paljud online kasiinod pakuvad tööriistu, mis võimaldavad sul määrata ajalimiidi ja tuletavad meelde, et sinu mänguaeg on peaaegu täis.

8. Oodata kaotust

Iga rahamängu alustav mängija loodab elumuutva võiduga, kuid tegelikult on iga õnnemäng juhuslik ja vaikimisi maja eelisega, mis tähendab, et võidud on haruldased ja ebaregulaarsed. Pidage seda meeles, kui alustate mängu raha peale ja pidage meeles, et ei ole võimalik garanteerida endale rahuldavat võitu ilma teatud summat raha kaotamata.

9. Ära astu lava taha

Tegelikult pole sellist asja nagu kaotus või kaotuste seeria. Kui kaotate planeeritust rohkem, ärge pikendage oma mängusessiooni, et iga hinna eest “tagasi võita”, sest see võib teie pettumust suurendada ja veelgi rohkem kaotada. Kui tunnete, et mäng ei lähe teie tahtel, lõpetage mäng ja tulge mõnel teisel päeval selle juurde tagasi.

10. Pea meeles oma prioriteedid

Hasartmängud peaksid olema teie igapäevase rutiini lisand, mitte peamine komponent. Ärge kunagi kulutage oma pere või tööaega raha pärast hasartmängudele.

Anonüümsed mängurid

Anonüümsed mängurid on kogukond, mis asutati 1957. aastal Los Angeleses. Selle algatasid kaks meest, keda ühendasid nende endi lood, täis probleeme ja ebaõnnestumisi hasartmänguprobleemide tõttu. GA grupi tegevust kajastas meedia, tänu millele sai kogukond areneda ja saada uusi liikmeid üle maailma.

Eestis tegutseb jõudsalt anonüümsete mängurite kogukond, mis koondab inimesi, kes soovivad saada abi ja tuge oma hasartmänguprobleemides ning osaleda aktiivselt teiste aitamises. Grupp on tegutsenud alates 1995. aastast “Jedynka” nime all. GA grupi liikmeks saamiseks ei pea te täitma mingeid erikriteeriume. Piisab, kui väljendada soovi hasartmängud lõpetada.

Anonüümsete mängurite liikmeks saamine on tasuta ning grupp elab ainult annetustest ja vabatahtlikust materiaalsest toetusest. Regulaarsed koosolekud toimuvad GA-s üle Eesti.

Blogi autori foto
25.04.2022 1170

Sofia Hansen

Tere! Minu nimi on Sofia ja ma olen kiirkasiino veebisaidi autor. Olen hasartmängude nišis töötanud 5 aastat ja olen selle teemaga hästi kursis, mis tähendab, et olen valmis teiega oma kogemusi jagama. Lisage mind sotsiaalvõrgustikesse, kirjutage saidi kohta oma arvustused – mul on hea meel teid näha.

instagramtwitterlinkedinyoutube
Vulkan Vegas logo

1000€ boonus + 125 tasuta spinnid

Hankige boonust!